סלסול לשיער

אין, ככל הנראה, אישה אחת שאי פעם לא סיבבה את שיערותיה על רולים או לא פיתלה במקלעות. כאשר השיער התייבש, שערות שומרות זמן מה על הצורה שקיבלו. אך, למרבה הצער, התלתלים הנחשקים נשמרים לא לזמן רב, לעיתים רחוקות עד יומיים. 
האמצעי האמין ביותר לקבל תלתלים מושלמים, לבצע תלתול שיער כימי. להתמצא בסוגים רבים ושונים של אמצעי זה, וגם ביתרונות ובחסרונות, יעזורו לנו העצות.

מה הוא הסלסול המלאכותי?

הסלסול המלאכותי, או לחילופין, הסלסול הקבוע, מאפשר לשמור על תלתלים עבים במשך חודשים ארוכים. הסיבה בחומר כימי אשר מעבד את השיער. מבלי להיכנס לעומק התהליכים הכימיים נאמר רק כי את הצורה לכל שערה נותנים הגשרונים הגופריתיים, המונח המדעי, הקשרים הדו-סולפידיים. הקשרים הגשרונים הללו הורסים חומרים כימיים המעבדים את השיער. הדבר מאפשר לשיערה לקבל את כל מצב המוגדר לפי סוג הרול אופן בו השיער סובב את רול. לאחר מכן מעבדים שיער בעזרת חומר מיוחד המקבע את קשרים הדו-סולפידיים של השיער במצב חדש. 
התוצאה, כאשר רולים הוסרו, השיער שומר על צורתו החדשה, מתולתלת.

סוגי הסלסול המלאכותי.

ניתן לסווג את הסלסול המלאכותי של שיער על פי סוג של חומר כימי שמעבד את השיער. לאימהות ולסבתות שלנו במידה מסוימת היה הרבה יותר קל : לרשותן היה סלסול בעזרת חומר חומצתי ואלקלי. כיום כל שנה ממציאים רולים לשיער חדשים ותכשירים כימיים חדשים, ולכן קל מאוד ללכת לאיבוד בים שלם של סוגי הסלסול. ואם זאת, הסוגים הוותיקים אינם נכנעים.

הסלסול המלאכותי

הסלסול הפופולארי עד היום ואחד מסוגי הסלסול העמידים. נשמר על השיער עד חצי שנה, אבל אינו בלתי מזיק לשיער, אף על פי כך שתכשיר לסלסול חודר אל תוך השיער ללא פתיחת קשקשיו החיצוניים. כך נוצר תלתל קשה עד מאוד. לכן הסלסול המלאכותי אסור לשערות דקים ורכים, מפני שימתח ליד שורש ולא יחזיק צורה, וחומצה תהפוך אותו לשביר. יתרה מכך, העולם העצות לא ממליץ לשמש בסלסול מלאכותי לבעלות עור ראש רגיש ושיער יבש ושביר.

הסלסול האלקלי (בסיסי)

עמיד פחות ונשאר עד שלושה חודשים. התלתלים יוצאים קפיצים ונראים די טבעיים. בשונה מהסלסול המלאכותי, תכשירים כאן חודרים אל תוך שיער וחושפים את קשקשיו החיצוניים. טיפול זה משפיע ברכות יתרה על השיער, אך אינו מתאים לסוגי שיער רבים. אם השיער שלך חלק מאוד, נוקשה וכבד, אז הסלסול יהיה עמיד פחות ויישאר כחודש וחצי בלבד.

הסלסול הסתמי (ניטרלי)

משלב בתוכו תכונית מסוימות של שני הסוגים הראשונים. 
תכשירים כימיים שמשתמשים לתלתול מסוג זה כוללים חומצת שמן allantoin, המוכר מזמן בתכונותיו המרככות. ה-PH המאוזן שנכלל בתכשיר, משפיע על עור הראש ועל השיער עצמו ברכות רבה, ולכן מומלץ לכל סוגי השיער. התלתלים יוצאים חזקים וקפיצים, ותלתול עצמו גם יחסית עמיד.

כיצד לשמור את הסלסול לעורך זמן רב

בכדי שתלתלים החדשים יעניקו לך את השמחה ואת העונג למשך זמן רב ככל האפשר, עולם העצות ממליץ לציית אחר מספר כללים פשוטים. ראשית, לא לחפוף את הראש במהלך שלושה ימים אחרי סלסול (בכל מספרה יגידו לך את זה). לאחר מכן תשתמשי בשמפו רך או באמצעים מיוחדים מקצועיים לטיפול בשיער לאחר סלסול מלאכותי. תשתמשו במסכות הכוללות קרטין או Panthenol באופן סדיר. 
תימנעי מלסרק את השיער הרטוב, התלתלים נמתחים יותר, והשיער עצמו אמור להיקרע. דרך אגב, מומלץ לבחור במסרק בעל שיניים גדולות עם רווחים, כי הן לא יקרעו ולא יהרסו את צורת התלתלים. לעיצוב השיער שלאחר מכן תשתמשו במייבש שיער עם את ראשית מפזרת אוויר חמים. לא לייבש יותר מדי את השיער בייבוש חם, תשתמשי בתרסיסים הכוללים חומרים מזינים שגורמים לשיער להבריק. עדיף להשתמש בתכשירים מקצועיים לטיפול בשיער.

הקיץ, זו העונה הטובה ביותר בכדי לפנק את עצמך בתלתלים רומנטיים או תלתלים קטנים. 

צור קשר עוד היום

מעוניין להישתתף בהגרלות או במבצעים של סלון האומנים ,השאר פרטים לעידכון מבצעים חדשים…

קבל קופון הנחה

צור קשר